Súťaž o najkreatívnejšiu aktivitu s témou Život je dar trvá až do konca novembra!

V rámci kampane Sviečka za nenarodené deti sme tento raz spustili aj tzv. „bonusovú“ formu možnosti podpory, a to pozvánku zapojiť sa do súťaže o najkreatívnejšiu aktivitu s témou ŽIVOT JE DAR. Hoci duchovná stránka projektu vyvrcholila 2. novembra, v Deň spomienky na všetkých verných zosnulých, súťaž stále pokračuje – na vaše príspevky čakáme do 30. novembra 2017.

„Hľadáme človeka, alebo tím ľudí, ktorí dokážu priblížiť tému ochrany života vo svojom okolí čo najkreatívnejšie, aby zaujali ľudí a vniesli do spoločnosti vo svojom prostredí kvapku záujmu o hodnotu ľudského života, aj toho nenarodeného,“ vysvetľuje koordinátorka projektu Anna Siekelová. Súťaž prebieha počas októbra a novembra a je určená pre farnosti, školy a rôzne spoločenstvá. Ponúkame aj zopár tipov, kam sa môže vynaliezavosť súťažiacich uberať – usporiadanie kultúrneho podujatia s témou ochrany života, zorganizovanie tematického „stretka“, výroba časopisu s danou témou, natočenie videa, zloženie pesničky, nacvičenie divadla, príprava zaujímavej mobilnej aplikácie alebo počítačovej hry… fantázii sa medze vôbec nekladú. Dôležité je, aby ste nám výsledný produkt poslali, alebo – ak ide o „live“ záležitosť, aby ste ju zdokumentovali fotkami alebo videom z podujatia. Niekoľko zaujímavých počinov z vašej strany sme už dostali, uzávierka súťaže je však až 30. novembra, takže ešte stále môžete dať voľný priechod svojej tvorivosti a ozvať sa nám so súťažným príspevkom.

Na tri víťazné tímy čakajú pekné ceny – farnosť získa pamätník nenarodeným deťom s mottom „Do dlaní som si ťa vryl“ z dielne Fóra života, ktorý vznikol v spolupráci s niekoľkými umelcami; víťazné spoločenstvo získa plastiku Dieťatko ukryté v dlaniach; a škola, ktorá vyhrá, získa zaujímavú zážitkovú odmenu.

Na zaslanie súťažných výtvorov a príspevkov, prípadne na získanie bližších informácií, môžete využiť môžete tieto kontakty:

e-mail: sviecka@forumzivota.sk

poštová adresa: Fórum života, Heydukova 14, 811 08  Bratislava (heslo Sviečka)

Tešíme sa na výsledky vašej kreativity a súťaživosti 🙂